50 دانستنی کوتاه عجیب و خواندنی برای افزایش اطلاعات عمومی

ـ کره مریخ با سرعت۲۴۰کیلومتردر ساعت به دور خورشید می گردد. ـ دندان انسان چندین برابر از صخره محکمتر و سخت تر است. ـ انسان بالغ روزانه به هنگام کارهای سخت ممکن است تا ۱۵ لیتر عرق کنند. ـ یک چهارم خاک روسیه در طول سال پوشیده از برف است. ـ قاره کوچک استرالیا دارای بزرگترین منبع بوکسیت یا هیدروکسیدآلومینیوم در جهان است. ـ اگر در یک سال هیچ یک از نسلهای یک جفت مگس نر وماده از بین نروند ، حجم مگسهای متولد شده با حجم کره زمین برابر میشود.

دانستنی های جالب درباره موبایل – ترفندهای جالب با گوشی

ـ شتر در هنگام تشنگی میتواند ۹۵ لیتر آب را در کمتر از ۳ دقیقه بنوشد دانستنیها در مورد همه چیز . بلژیک تنها کشوری است که فیلمهای غیر اخلاقی را سانسور نمیکند. جغدها قادر به حرکت دادن چشمان خود در کاسه چشم نمیباشند. فیلها قادرند روزانه ۶۰ گالن آب و ۲۵۰ کیلو گرم یونجه مصرف کنند. مزه سیب، پیاز و سیب زمینی یکسان میباشد.و تنها بواسطه بوی آنهاست که طعم های متفاوتی می یابند. گونه ای از خرگوش قادر است ۱۲ ساعت پس از تولد جفت گیری کند.

  • شبیه سازی بارداری و زایمان– گوجه فرنگی میوه ای است که در اواسط قرن شانزدهم به اروپا آمد.
  • » بیش ترین محبوبیت را در میان انگلیسی زبان ها دارد.
  • ـ کره زمین سالانه شاهد بیش از ۵۰ هزار زمین لرزه است.
  • استفاده از موبایل اپل در ایران نیز بسیار شایع شده است و افراد زیادی در ایران از این مدل از اسمارت فون ها برای پیش برد کارهای روزانه خود بهره می برند.
  • برخی از اطلاعات نیز تنها جنبه خبری داشته و به اطلاعات عمومی کاربران می افزاید.

آیفون در سال 2019 از فروش اپل واچ های خود بیشتر از کل صنعت ساعت سازی در سوییس درآمد کسب نمود. توله سگ ها در هنگام به دنیا آمدن، کور و کر هستند و 2 هفته بعد از به دنیا آمدن می توانند ببینند و بشنوند. سگ ها و فیل ها تنها حیواناتی هستند که به طور غریزی اشاره به سمتی خاص را می فهمند. خوردن شکلات برای سگ ها سمی است و می تواند حتی باعث مرگ آن ها شود.

دانستنیها پزشکیدرتمام انسانهای کره زمین ۹۹٫۹ % شباهت ژنتیکی وجود دارد. تمامی پستانداران به استثنای انسان و میمون کور رنگ میباشند. استفاده از مطالب سایت کوکا در سایت های خبر خوان و دارای آی فریم نیز اکیدا ممنوع است. گل لاله– نام زنجبیل که یکی از بهترین گیاهان دارویی می باشد در کتاب مقدس، قرآن مجید و تلمود آورده شده است. آتش سایه دارد؟– شیشه یک مایع است و اگر دقیق تر بخواهیم بگوییم زمانی که شیشه در حالت بین جامد و مایع قرار بگیرد غیر فعال می شود. اما شیشه مذاب همیشه دارای حالت مایع لاستیک شکل است.

در این مجموعه سخنان زیبای و جملات آموزنده بزرگان جهان را در مورد عشق و زندگی گردآوری کرده ایم که در کنار این جملات عکس نوشته های زیبا هم از سخنان آموزنده بزرگان قرار داده ایم. بنابراین زمانی تاثیر سخنان بزرگان و تجربیات موفق دیگران در زندگی شما مشهود می گردد که به آن ها عمل کنید. برخی از این نکات حتی به عنوان نکات آموزنده می تواند برای استفاده بهینه از موبایل های هوشمند مناسب باشد.

کانال علم زندگی 🕉 دیپاک چوپرا 🕉

شما آرام می شود به این دلیل که صدای آبی که اطراف نوزاد در شکم مادر است را برایش تداعی می کند، در ضمن این یکی ازدلایلی است که چرا صدای ساحل دریا به انسان آرامش می دهد. تنها قسمتی از بدن که خون ندارد قرنیه و عدسی چشم است. تعداد افرادی که در اثر گزندگی زنبور میمیرند بیش از افرادی است که در اثر مار گزندگی میمیرند. چسبندگی پفک براساس تحقیقات تا هفت بار مسواک هم تمیز نمی شود و موجب بی اشتهایی می شود و آمار مصرف پفک در ایران روزانه هر نفر 2 عدد می باشد. کپی و بازنشر مطالب و یا بخشی از یک مطلب سایت سماتک ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد .

50 دانستنی کوتاه عجیب و خواندنی برای افزایش اطلاعات عمومی