کیبورد کامپیوتر

اکثر صفحه کلیدها دارای چراغی هستند که روشن یا خاموش بودن Num Lock را نشان می‌دهند. وقتی Num Lock خاموش است، صفحه کلید عددی به عنوان ماشین حساب، غیر فعال است و عموما به عنوان کلیدهای جهت عمل می‌کند. همچنین می‌توانید از صفحه کلید عددی خود برای انجام محاسبات ساده با ماشین حساب ویندوز استفاده کنید. کیبوردهای سیمی از طریق یک USB به کامپیوتر متصل می‌شوند و در اکثر کامپیوترهای رومیزی خانگی و در ادارات، از این نوع کیبوردها استفاده می‌شود. یکی از مزیت‌های این صفحه‌کلیدها، عدم تأخیر در عملکرد آن‌ها در مقایسه با کیبوردهای بیسیم است. در صورتی که به همه‌ی USBهای کامپیوتر خود نیاز ندارید و همچنین، همیشه از کیبورد در فاصله‌ی نزدیک از مانیتور و کیس کامپیوتر استفاده می‌کنید، این نوع کیبورد برای شما مناسب است.

هر چند که با خرید لیبل کیبورد و چسباندن لیبل حروف فارسی روی صفحه کلید، می توان این مشکل را تا حدود زیادی برطرف کرد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید کیبورد گیمینگ باید به آن دقت کنید، مکانیزم داخلی آن است. چراکه این مکانیزم، تعیین کننده‌ی عملکرد و نحوه کارکرد کیبورد می‌باشد. درواقع کیبورد‌های گیمینگ ارزان‌تر و معمولی‌تر کیبورد‌های ممبران، و کیبوردهای حرفه‌ای و گران‌تر، کیبوردهای مکانیکی هستند. مکانیزم عمل کیبوردهای ممبران به گونه‌ای است که زمانی که یک کلید فشرده می‌شود، دو صفحه‌ی ممبران پلاستیکی به هم متصل شده و از این طریق کلید شناسایی می‌شود.

Green GK-102W Wireless Compact Ultra Slim Keyboard

مرکز پخش تکنوسان، با آرزوی ایجاد شفافیت در بازار IT ایران و از بین بردن هزینه های اضافی خرید، فروشگاه اینترنتی تکنوسان را راه اندازی نمود. پس از سال ها و با تکیه به اعتماد و رهنمودهای همکاران و مشتریان گرامی توانسته ایم بستر ارائه یکی از بالاترین تنوع های کالایی (حوزه کاری خود) در کنار بهترین قیمت و ارسال به سراسر ایران را ایجاد کنیم. خرسندیم که گامی هر چند کوچک در راستای بهبود شفافیت و ساماندهی بازار، برداشته ایم.

نحوه کپی و پیست کردن با کیبورد

در واقع، دکمه‌ها روی یک صفحه‌ی مسطح حساس به فشار قرار دارند. قمیت کیبورد غشایی چندان بالا نیست و نسبت به صفحه‌کلیدهای معمولی، ساکت‌تر هستند. خرید کیبورد غشایی را به کسانی توصیه می‌کنیم که با صدای تایپ کردن با کیبوردهای معمولی مشکل دارند. برای مثال، اگر نیاز به تایپ کردن در محیطی مثل منزل یا سالن مطالعه دارید، این کیبوردها می توانند برای شما مفید باشند. کیبوردهای وایرلسی یا بی‌سیم برای کار کردن نیازی به متصل بودن از طریق سیم به کیس کامپیوتر ندارند. با استفاده از این صفحه کلیدها می‌توانید از فواصل معمولا تا ۱۰ متری، با کامپیوتر خود کار کنید.

  • آنها را به اطراف نکشید؛ در صورت کشیده شدن به اطراف احتمال جابجایی درپوش‌ها از مکان اصلی آنها وجود دارد.
  • برندهایی خوب دیگری نظیر تراست، کوگر، گرین، فورتک، ایسوس، سادیتا و…
  • کیبورد بی سیم (Wireless Keyboard) هر چند که قیمت به نسبت بالاتری از کیبورد سیم دار دارد اما محدودیت های سیم و کابل را به کلی حذف می کند و همواره میز مرتب تری خواهید داشت.
  • طراحی کیبوردها به‌صورت کیبورد استاندارد یا ارگونومیک و کیبورد گیمینگ انجام می‌شود و ممکن است بسته به نیاز شما سیم‌دار یا بی‌سیم باشند.

طراحی و شکل کامل کیبوردها تفاوت بسیاری در تجربه کاربری شما ایجاد می‌کند. کیبوردها براساس طراحی، به سه قسمت؛ استاندارد، گیمینگ و ارگونومیک تقسیم می‌شوند. در اینجا می‌خواهیم نکاتی را که باید در هنگام خرید کیبورد به آن‌ها دقت کنید، به شما یادآوری کنیم. اولین چیزی که برای خرید صفحه‌کلید باید به آن توجه داشته باشید، کاری است که می‌خواهید با آن انجام دهید. اگر می‌خواهید برای ساعت‌های طولانی، تایپ کنید، یک کیبورد راحت و ارگونومیک نیاز دارید. اگر محل کار شما با کیبورد، ثابت و در نزدیکی کیس کامپیوتر است، نیازی به کیبورد وایرلسی ندارید.

Keyboard: Rapoo NK1800

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار