کیبورد آموزش جامع استفاده از کیبورد کامپیوتر به زبان ساده

فناوری صفحه کلید نوری با استفاده از ابزار انتشار نور و حسگرهای نوری برای شناسایی کلیدها استفاده می‌کند. بیشتر منتشرکننده‌ها و حسگرها در اطراف بر برد مدار چاپی سوار شده‌اند. نور از سمتی به سمت دیگر درون صفحه کلید حرکت می‌کند و تنها بوسیلهٔ کلیدها متوقف می‌شوند. بیشتر صفحه کلیدهای نوری به دو پرتو نور (پرتو افقی و عمودی) برای شناسایی کلیدهای حقیقی نیاز دارند. برخی از صفحه کلیدهای نوری از ساختار کلید ویژه‌ای برای سد کردن نور در یک الگوی معین و اجازه عبور به تنها یک پرتو نور در هر ردیف از کلیدها (بیشتر پرتو عمودی) استفاده می‌کند. موارد متعددی وجود دارد که هنگام خرید این وسیله باید مورد توجه قرار گیرد.

کیبورد گیمینگ رپو V500 RGB Mechanical

یک کیبورد گیمینگ مناسب، بر عملکرد شما در بازی، سرعت واکنش شما به اتفاقات و فضای ظاهری بازی، تأثیر بسیار زیادی دارد. این کیبوردها همان طراحی صفحه‌کلیدهای کوئرتی را دارند، با این تفاوت که کاملا انعطاف‌پذیر می‌باشند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را تا کرده و حمل کنید. کار کردن با این کیبوردها خیلی راحت نیست و بنابراین، خرید کیبورد ژله‌ای را تنها به کسانی توصیه می‌کنیم که می‌خواهند کیبورد خود را با خود حمل کنند. همچنین گاهی صدای موس برای بعضی افراد میتواند جز زجر آور ترین صداها باشد که در این زمان باید برای غیر فعال کردن کیبورد مجازی دست به کار شوید که در ادامه به روش های غیر فعال کردن صفحه کلید مجازی خواهیم پرداخت. برای فعال کردن کیبورد مجازی ویندوز ۷ شما نمیتوانید از طریق Taskbar اقدام کنید بلکه باید روی Start کلیک کرده و در بخش Search programs and files عبارت on screen keyboard را تایپ کنید. یکی از سولاتی که در بخش کامنت ها از ما میپرسند این است چگونه صفحه کلید مجازی ویندوز ۱۰ را فعال کنیم؟ در ادامه به اموزش اوردن کیبورد روی صفحه کامپیوتر خواهیم پرداخت.

برای باز کردن سریع تر تنظیمات میتوانید دکمه های ترکیبی Windows + I را فشار دهید. منویی برای شما باز میشود که گزینه های زیادی در آن نمایش داده میشود . اگر به دنبال فیلم هایی آموزشی در حوزه ویندوز هستید حتما پکیج آموزش ویندوز آموزشگاه آریا تهران را از دست ندهید. علاوه بر نحوه تایپ،‌ شما باید املای درست همزه در فارسی را نیز بدانید. از ۵ تا بهترین برنامه و سرویس های اصلاح غلط املایی فارسی آنلاین و آفلاین استفاده کنید.

  • درواقع کیبورد‌های گیمینگ ارزان‌تر و معمولی‌تر کیبورد‌های ممبران، و کیبوردهای حرفه‌ای و گران‌تر، کیبوردهای مکانیکی هستند.
  • اگر رایانه جدیدی دارید و برای اتصال صفحه‌کلید به کمک نیاز دارید، یا صفحه‌کلید کار نمی‌کند، مراحل زیر را دنبال کنید.
  • اما چگونه علامت اتساین @ را تایپ کنیم؟ جای ات ساین در کیبورد کجاست؟ در این مقاله از مجله ویراستار با ما همراه باشید تا به این پرسش‌ها، پاسخ دهیم.
  • برای خرید کیبورد مکانیکال و گیمینگ مناسب احتمالا نیاز به راهنمایی در انتخاب خواهید داشت.

به دلیل سرعت بالای تایپ تایپیست‌های حرفه ای، کیبوردهای تایپ باید به گونه ای طراحی شده باشند که علاوه بر نرمی کلید، دارای کمترین صدای ممکن در هنگام تایپ باشند. در برخی از مدل‌های کیبورد مخصوص تایپ، جایگاهی در قسمت پایین کیبورد تعبیه شده‌است تا کاربران در هنگام تایپ، دست خود را بر روی آن قرار داده و در دراز مدت خستگی کمتری را دربرداشته باشد. از صفحه کلید برای ورود داده ها و اطلاعات به سیستم رایانه استفاده می شود. از طریق این سخت افزار می توان کلمات، اعداد و علائم مختلف را تایپ کرد.

کیبورد لاجیتک

یکی از عوامل تعیین اندازه یک صفحه کلید وجود کلیدهای تکراری، مانند یک صفحه کلید عددی جداگانه، برای راحتی است. علاوه بر این اندازه صفحه کلید که تا چه حد یک سیستم استفاده می‌شود بستگی دارد. در جایی که یک عمل از ترکیب یا دنباله یا فشار کلید به‌طور هم‌زمان (با کلید تغییر دهنده، پایین را ببینید) تولید می‌شود یا جای که یک کلید را چندبار می‌فشارند، متفاوت است. قبل از آنکه از کیبورد استفاده کنید، باید از متصل شدن آن به کامپیوتر مطمئن شوید.

کیبورد مخصوص بازی استیل سریز مدل Apex Pro ا SteelSeries Apex Pro (US- Mechanical Gaming Keyboard

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار