هزینه طراحی ویلا چقدر است؟

امروزه توجه بسیاری به ویلا سازی در حومه شهرها جلب شده است; و استقبال فراوانی از آن می شود تا مکانی مملو از سکوت و زیبایی را برای کسب آرامش و استراحت خود به وجود بیاورند. همچنین آنچه به یک بنا روح میبخشد، فضای داخلی آن است. همچنین از فوم برای قسمت نشیمن آن ها استفاده می شود. گاهی این شومینه با استفاده از یک آینه بالای آن تزئین میشود. اگر اطلاعاتی در مورد طراحی دکوراسیون داخلی در تهران و یا کرج ندارید و مشتاق هستید که ملک ایده آل خود را زودتر طراحی کنید بهتر است هرچه زودتر با یک طراح دکوراسیون داخلی کرج گفت و گو کنید.

همان طور که به طراحی نما و دکوراسیون داخلی خانه دوبلکس خود اهمیت می دهید، باید طراحی فضای بیرونی آن را نیز مهم بشمارید. پس به همین اصلی ترین شاخصه ای که باید توجه شود طراحی نما ویلا کوچک شماست چرا که اولین معرفه ویلا کوچک شما ، نما ساختمان ویلا میباشد . در این صورت یکی از اصول طراحی ویلا دوبلکس، تامین محیط زندگی بیشتر برای ساکنین آن می باشد. در تمامی مراحل تمام استانداردهای طراحی ساختمان از جمله اصول فنگ شویی رعایت میشود. در تصاویر زیر میتوانید نمونه ها طراحی خانه در بخش ها مختلف مانند طراحی سالن پذیرایی، طراحی اتاق خواب، طراحی آشپزخانه و … به عنوان مثال : پذیرایی در یک بخش باشد و حال اختصاصی در یک بخش و … از ترکیب سبک مدرن و سبک کلاسیک، سبک جدیدی با عنوان نئوکلاسیک ایجاد میشود. برای انواع سبک ها طراحی ویلای دوبلکس کاربرد دارد اما در سبک کلاسیک و سبک مدرن بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته است . ویلای فوق العاده مدرن کارلا ریج با استخر روباز و امکانات فوق العاده در فضای بسیار لوکس در بورلی هیلز می باشد.

اگر به طراحی دکوراسیون داخلی ویلا به سبک مدرن فکر میکنید، مسیر مشخص و آسانتری را پیشرو دارید. در پروژهی ویلا باغ آقای مهدوی علاقهمندی به نورگیرهای وسیع، فضاهای گرم، مبلمان راحتی و مدرن ، استفاده از عناصر و متریالهای سنتی و توجه به اقلیم در روند طراحی مورد توجه قرار گرفت و در نهایت با در نظر گرفتن معیارهای معماری به کارفرما ارائه گردید. سبک دکوراسیون ساحلی در ویلا های اطراف کرج بسیار دیده می شود و سبکی رایج و پرطرفدار است، این سبک بیشتر برای افرادی مناسب است که آرامش کنار ساحل و دریا را دوست دارند و از قدم زدن در این مناطق بسیار لذت می برند زیرا در طراحی این سبک دقیقا از رنگ های ساحلی و همان ویژگی های ساحل استفاده می شود. کف سازی و بدنه این اتاق خواب با رنگ بندی کرم روشن است و برای مبلمان و پرده از کرم تیره تر استفاده شده است . تعمیر و نگهداری دشوار: عسب دیگر خانه های دوبلکس این است که به خاطر داشتن دو طبقه، نگهداری و تعمیرات آن ها سخت تر می شود. با توجه به کاربری هر قسمت خانه میزان نور مورد نیاز و رنگ و درجه کلوین آن مشخص میگردد.

فضای آشپزخانه و غذاخوری در فضای زیرین طبقه دوم جای گرفته اند. در طبقه دوم و در راهروی پیش از ورود به اتاق خوابها هم همچنان پیوستگی طبیعت دیده میشود. این کار هم میتواند به راحتی فضا را بزرگتر نشان دهد و هم شما را از طبیعت بیرون منزل بی نصیب نگذارد. در سبک روستایی از عناصر آماده طبیعت که به گرمی فضا میافزاید استفاده میشود. در حالی که میتوانید سبک و رنگ متفاوتی را در هر اتاق اجرا کنید و یا کل خانه را به صورت هماهنگ رنگ کنید. به طور مثال، طیف رنگی آبی روشن در کنار رنگ سفید با مبلمان و وسایل جدید به سبک امروزی، ایده های دکوراسیون به سبک مدرن هستند. این یکی از دلایل افزایش روزافرون محبوبیت سبک مدرن در دکوراسیون داخلی میباشد. در سبک روستیک عناصر چون کاشی های سفالین و قفسه ها و میزهای ساخته شده از جنس چوب در آشپزخانه وجود دارد. شاید مهمترین تفاوت آن با سایر سبک های عربی، استفاده از کاشی های خاص مراکشی باشد. همانطور که از نام آن پیداست سبک شرق دور برگرفته از معماری سنتی کشورهای شرق آسیا میباشد. سبک روستیک یا همان سبک روستایی از عناصر خام و ناتمام استفاده میکند.

چوب و سنگ برای ایجاد یک محیط محکم اما جذاب هم زمان در طراحی فضا استفاده می شوند. طبیعتا اینکار هزینه بر، زمان بر و مقداری هم کوچک کننده فضا خواهد بود. اکنون که به ویلای جدید خود نقل مکان کرده اید، زمان آن رسیده است که آن را به بهترین شکل ممکن تزئین کنید. طراحی داخلی ویلا چند سبک اصلی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم. چه چیزی باعث می شود یک ویلا بسیار لوکس باشد؟ بافت در طراحی دکوراسیون ویلا چه اهمیتی دارد؟ در این مقاله با مهمترین ویژگی های یک ویلا آشنا خواهید شد | از … تقویت تنوع مطلوب و افزایش جذابیت بصری از طریق تنظیم دقیق وزن های عمودی و افقی در نما با استفاده از ترکیبات حجمی برای دستیابی به تناسبات مطلوب، تعادل، وضوح، ریتم و غیره از معیار های زیبایی شناسی برای طراحی نمای ویلا می باشند.

طراحی دکوراسیون داخلی یک فضا با توجه به پلان ساختمان ، نور محیط ، میزان تغییر مورد نظر و بودجه و همچنین سبک های مینیمال ، مدرن و کلاسیک متغیر است و همه عوامل در تعیین طرح نهایی تاثیر گذار است. سبک مدرن و کلاسیک طرفدارن بیشتری در میان مردم ایران دارد. این سبک برای خانه ها و آپارتمان های دارای سقف بلند و فضاهای اداری و تجاری مناسب است. البته رنگ پس زمینه معمولاً سفید، آبی، فیروزه ای و طلایی است. یکی از موارد بسیار مهم در زیبایی شناسی محیط اجرای درست نورپردازی با رنگ و شدت مناسب است. در نظر گرفتن باغچههای گلکاری شده و فضای سبز کافی، چیدمان درست درختان و انتخاب درست نوع پوشش گیاهی منطبق با محیط، تأثیر مهمی در زیبایی فضای ویلا دارد و آن را تبدیل به یک مکان چشم نواز و آرامش بخش می کند. استفاده از رنگ های شیک و روشن در فضای داخلی این ویلاها، حس آرامش را برای ساکنین این ویلا فراهم می کند. استفاده از رنگ های کرم، طلایی و خاکستری در این سبک کلاسیک به چشم میاید. در این سبک معمولاً خانه ها با خطوط صاف و ساده بوده و فلز، شیشه و فولاد بسیار به چشم میاید.

رنگ دیوارها و ستون ها مشخص میشود. همانطور که از اسم این سبک از طراحی مشخص است؛ تمامی جنبهها خصوصیات مدرنی به خود میگیرند. امروزه بسیاری از طراحان سبک رستیک را با مبلمان و عناصر مدرن ترکیب میکنند. سبک زیبای مینیمال در واقع طراحی مدرن با المان های ساده تر میباشد. یک طراح مینیمال در واقع مفاهیم سبک مدرن را به شکلی ساده تر اجرا میکند. سبک تلفیقی هم سبک کلاسیک و هم سبک مدرن را داراست . سبک مراکشی یک معماری پرزرق و برق بر اساس معماری عربی است. اکسسوریها بیشتر دکوریهای اشرافی و سنتی عربی هستند. سبک انتقالی در واقع تلفیقی معماری مدرن و سنتی میباشد. ثبات و تقارن نقش مهمی در ایجاد یک فضای زندگی ایده آل به سبک طراحی طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن داخلی سنتی دارد. رعایت میشود. همچنین در صورت نیاز مشاوره لازم جهت خرید وسایل جدید با توجه به نیاز، سلیقه و سبک معماری نهایی شده، ارائه میشود.

سبک مدرن از خطوط ساده و بی پیرایه استفاده میکند تاکید سبک مدرن بر روی عملکرد گرایی میباشد. ویژگی های ویلای سبک مدرن | ویلای مدرن چیست و چه امکاناتی دارد؟ ویلای نیم پیلوت: در ساخت این ویلاها معمولا از یک نیم طبقه استفاده می شود. 2. همانطور که میدانید ویلاها معمولا شامل فضای سبز میباشند. طیف رنگ ها عمدتا خنثی و طبیعی است: سایه های روشن چوب ، شن ، سیاه و سفید ، سبز طبیعی. در این نوع معماری معمولاً از رنگ های مختلف و شاد در کنار یکدیگر استفاده میشود. در این نوع طراحی دکوراسیون داخلی تلاش میشود با استفاده از گرما و صمیمیت عناصر قدیمی در کنار عناصر شیکِ مدرن، جلوه ای خاص و منحصر به فرد در محیط خانه ایجاد شود.

یک طراح فضای داخلی خوب باید ویژگی هایی از قبیل: توانایی تشخیص، درک و تجزیه دیدگاه مخاطبانش را داشته باشد و آن را به سلیقه ی شخصی خود ارجح دانسته و در راستای حصول به آن تلاش کند. همچنین تاسیسات به کار رفته در محوطه سازی یکی از مهم ترین موارد است که باید از دید پنهان شده باشد اما دسترسی به آن ساده باشد. در طراحی به سبک معماری پایدار عوامل مختلفی نقش دارند که مهم ترین این عوامل اقلیم و آب هوای منطقه ای است که سازه در آن واقع شده است. برایتان کاربردی، مفید و آموزنده واقع شده باشد. در بین همه ی سبک های گوناگون که جهت انتخاب برای طراحی ویلا موجود است، خانه های ویلایی که به صورت مدرن طراحی و ساخته شده اند بیشتر از هر نوع دیگری مورد توجه واقع شده اند و امروزه این سبک خانه ها طرفدارهای فراوانی دارند. توجه به نمای بیرونی ویلا مدرن ضروری است.

سبک ترکیهای از ترکیب دو سبک مدرن و کلاسیک به وجود آمده است و یکی از زیباترین سبکهایی است که به منظور طراحی دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال مورد استفاده قرار میگیرد و با سلیقه اکثریت افراد همخوانی دارد. رنگ ها و طرح ها را بر اساس سلیقه خود انتخاب کنید. در طراحی داخلی، رنگ از چالشی ترین و بحث انگیز ترین نمودهای طراحی داخلی بوده و هست، وقتی در طراحی داخلی رنگ وارد گود میشود رمز و راز آغاز میشود، تاثیر بسیار قوی رنگ مثل شمشیر دولبه در طراحی داخلی عمل می کند. دیوارها ساده و با رنگ های روشن طراحی میشوند. لازم است توجه کنید که نیاز حرف اول را می زند و در مراحل بعدی رنگ و طرح اولویت دارد.